Wszystkie elektroniczne gabloty informujące o tym, kiedy naprawdę przyjedzie autobus, już działają. Wyeliminowane zostały także usterki, na które skarżyli się pasażerowie. Taką informację przekazał w piątek Zarząd Transportu Miejskiego. To oznacza, że „świeci” 66 urządzeń rozmieszczonych na przystankach w całym Lublinie. Urzędnicy dodają też, że wszystkie wyświetlacze działają prawidłowo. A wcześniej był z tym problem. Przy dużych mrozach urządzenia wariowały i zaczynały „migać”. Teraz takie usterki mają już się nie zdarzać.

W celu przypomnienia informujemy, że ZTM firmę, która ma zamontować gabloty informacyjne z wyświetlaczami, wybrał już w 2010 roku. Później zaczął się ich montaż. Czas na realizację zamówienia był do końca lipca ubiegłego roku. Jednak wykonawca miał poślizg. Zarząd – nie przejmując się tym – zapowiedział, że wszystkie wyświetlacze w gablotach będą działały najpóźniej w połowie grudnia. Niestety, pojawiły się problemy z podłączeniem urządzeń do sieci i przedłużającymi się procedurami.

Na szczęście na chwilę obecną wygląda na to, że firma obsługująca gabloty a dokładnie to co jest na nich wyświetlane opanowała sytuację i od jakiegoś czasu wszystko wraca do normy.