Wielka, ohydna, a na dodatek przechylona. Na reprezentacyjnym placu stanęła tablica ogłoszeniowa szczecińskiego magistratu. Jeśli ktoś szuka przykładu przestrzennego wandalizmu, powinien to zobaczyć.

Przeszklona gablota informacyjna ma ponad dwa metry wysokości. W jej górnej części widnieje logo miasta oraz „podpis” właściciela obiektu. To „Urząd Miasta Szczecin”. Na wielkiej dykcie, za szybą umieszczony został niewielki komunikat informujący o rozpoczęciu kwalifikacji wojskowej.

 

Wielka gablota ustawiona na dwóch nogach w narożniku trawnika zupełnie nie pasuje do charakteru placu. To wręcz zdumiewający przykład braku wyczucia estetyki i dbałości o ład przestrzenny. Na dodatek uderza zwykła bylejakość. Gablota informacyjna została wkopana krzywo.

Urząd Miasta dołożył zatem swoją cegiełkę do architektonicznego śmietnika, który rozkwita na reprezentacyjnym placu. W jego centralnej części znajdują się jeszcze trzy gabloty ogłoszeniowe informujące o wydarzeniach kulturalnych w mieście. Każdy ma inny charakter.